افزونه وردپرس Akismet چیست ؟ و چگونه فعال می شود؟

 In طراحی سایت

در مواقعی که با هرزنامه مواجه می‌شوید سخت‌ترین کار این است که چه چیزی جعلی و چه چیز واقعی است، زیرا ربات‌های امروزی کاملا مثل یک انسان کار می‌کنند و تشخیص آن‌ها سخت است. برای از بین بردن این اسپم‌ها افزونه آی کیس مت لازم است.

پلاگین آی کیس مت وردپرس یک مسدود کننده اسپم است. این پلاگین با الگوریتم‌های خاص خود نظرات و پینگ بک‌های سایت شما را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد، آنهایی که خوب هستند را نگه می‌دارد و هرزنامه‌ها را وارد سطل زباله می‌کند. این ابزار مفید ۹۹ درصد اسپم‌های شما را جمع آوری می‌کند. اسپم‌ها مشکل اساسی در فضای مجازی هستند.

چرا ای کیس مت؟

این افزونه زیر مجموعه شرکت وردپرس است و امنیت و قدرت بسیار بالایی دارد، هم‌چنین این افزونه الگوریتم‌های قوی دارد که باعث می‌شود نظرات اصلی به جای اسپم حذف نشوند. همچنین شما می‌توانید نظراتی که به عنوان جفنگ شناخته شده‌اند را ببینید. از آن جا که منبع این افزونه قدرتمند است آپدیت‌های جدید نیز برای آن عرضه می‌شود.

نحوه نصب و فعال سازی پلاگین آی کیس مت وردپرس

در کنترل پنل خود به قسمت افزونه‌ها بروید، در آنجا می بینید که به طور پیش‌فرض این افزونه وجود دارد. فقط کافی است که بر روی فعال‌سازی کلیک کنید تا فعال شود. اگر هم نبود در قسمت جستجو Akismet را جستجو کنید.

با کلیک روی دکمه آبی فعال کردن کار تمام نشده زیرا این افزونه یک API می‌خواهد، اگر API خود را نسازید این افزنه کار نمی‌کند.

فعال سازی اکسمیت

در این مرحله مانند شکل زیر روی دکمه آبی Get your API key کلیک کنید.

دریافت API برای اکسمیت

سپس صفحه‌ای جدید باز خواهد شد که باز هم روی دکمه آبی بزرگ کلیک کنید. و طبق معمول روی پنلی که پولی مشخص نشده، همان رایگان کلیک کنید. البته چون می‌خواهید رایگان استفاده کنید حتما باید در سایت wordpress.com عضویت داشته باشید و با مشخصات ورود آن جا وارد شوید. و یا در همین قسمت یم اکانت وردپرس برای خود بسازید.

انتخاب پنا آکیسمت

گزینه اول که رایگان هست را انتخاب می کنید.

تنظیمات اکیسمت

در قسمت نوار لغزان آنرا روی صفر تنظیم کرده وبعد از وارد کردن نام و نام خانوادگی روی دکمه ادامه کلیک می کنید.

در پنجره پیغامی که باز می شود روی دکمه اکتیو سایت کلیک می کنید. در مرحله بعد تایید می کنید که این افزونه برای وب سایت شما فعال شود.

تمام شد حالا این افزونه برای سایت شما فعال است.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

wordpress or joomla whiceh oneاستاندارد سازی وب سایت